Četvrta uzastopna

Crvena zvezda osvojila duplu krunu (FOTO)

1
Izvor: BETAPHOTO / Marko Metlas

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su trofej Kupa Srbije, pošto su u finalu u Loznici pobedili Vojvodinu sa 2:1.

Strelci za Zvezdu bili su Mirko Ivanić u 37. i Uroš Spajić u 66. minutu.

Gol za Vojvodinu postigao je Aleksa Vukanović u osmom minutu sudijske nadoknade vremena.

Zvezda je večeras stigla do četvrte vezane "duple krune", pošto je od ranije osigurala i osvajanje šampionske titule.

Ovo je 28. trofej Kupa za Zvezdu u klupskoj istoriji, a ukupno 14. "dupla kruna".

Prvu priliku na meču imala je Vojvodina u trećem minutu. Aleksa Vukanović se našao iskosa sam ispred Omrija Glazera, ali je golman Zvezde dobro intervenisao.

Zvezda je uzvratila u 12. minutu. Marko Stamenić je šutirao iz dobre pozicije, ali pored gola. Samo minut kasnije, Osman Bukari je izašao sam ispred golmana Vojvodine Carevića, ali i njegov udarac je završio pored gola.

Najbolju priliku u prvom delu imala je Vojvodina u 35. minutu. Mihajlo Ivanović je nakon lepe timske akcije sa šest metara šutirao pored gola.

Samo dva minuta kasnije Zvezda je kaznila promašaj Ivanovića. Šerif Endiaj je glavom spustio loptu Ivaniću, koji je udarcem iz okreta doneo prednost crveno-belima.

Tri minuta kasnije Zvezda je po drugi put zatresla mrežu Vojvodine, ali je gol Endiaja poništen, nakon intervencije iz VAR sobe, zbog ofsajda.

U 62. minutu Bukari je precizno šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio desni ugao, ali je gol i ovoga puta poništen zbog ofsajda.

Crvena zvezda je duplirala prednost u 66. minutu. Uroš Spajić se posle kornera sa leve strane najbolje snašao u srcu šesnaesterca i glavom zatresao mrežu.

Veliku priliku da smanji prednost Zvezde imao je Andrija Radulović u 70. minutu, ali je iz dobre poziciji sa oko 10 metara šutirao visoko preko gola.

U 82. minutu i treći gol Zvezde je poništen zbog ofsajda, ponovo se u nedozvoljenoj poziciji našao Endiaj, nakon asistencije Ivanića.

Konačan rezultat postavio je Vukanović u osmom minutu sudijske nadoknade vremena, lepim udarcem sa ivice šesnaesterca.