Slovaci eliminisani

Englezi posle preokreta i produžetka do četvrtfinala

1
Izvor: Beta / AP / Thanassis Stavrakis

Fudbaleri Engleske plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto su posle preokreta i produžetaka pobedili Slovačku 2:1.

Englezi su u Gelzenkirhenu iščupali pobedu u osmini finala, iako su Slovaci vodili većim delom susreta.

Slovačka je povela golom koji je Ivan Šranc postigao u 25. minutu. Posle kontranapada David Strelec asistirao je Šrancu za treći gol na Evropskom prvenstvu.

Englezi su se trgli se posle očajnog prvog poluvremena u nastavku igre i zagrali mnogo bolje, ali su se mučili da materijalizuju tu terensku incijativu.

U 51. minutu posle intervencije iz VAR sobe poništen je gol Fila Fodena zbog ofsajda. U 78. minutu kapiten Engleske Hari Kejn nije iskoristio stopostotnu šansu, promašio je ceo gol udarcem glavom sa šest metara. U 81. minutu vezista Engleske Deklan Rajs je pogodio stativu udarcem sa oko 20 metara.

Na kraju ipak je izjednačio Džud Belingem "makazicama" u petom minutu nadoknade vremena, posle prvog šuta Engleske u okvir gola.

Pobedu Engleskoj doneo je kapiten Kejn golom u 91. minutu posle dodavanja rezerviste Eberečija Ezea. Kejn je udarcem glavom sa četiri metra doneo potpuni preokret Englezima i nastavak takmičenja u Nemačkoj.

1
Izvor: Beta / AP / Ariel Schalit

Slovačka će dugo žaliti za propuštenom šansom u 105. minutu kada je Peter Pekarik promašio ceo gol sa četiri metra.

Engleska će u četvrtfinalu EURO 2024 igrati protiv Švajcarske, 6. jula od 18 časova u Dizeldorfu.