Evropsko prvenstvo

Srbija izgubila od Engleske

1
Izvor: Beta/AP / Martin Meissner

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Gelzenkirhenu od Engleske 0:1, u utakmici prvog kola Grupe C na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Jedini gol postigao je Džud Belingem u 13. minutu.

Engleska je na početku imala loptu i kombinovala na polovini srpskog tima, a u petom minutu Fil Foden nije stigao do lopte posle dodavanja Belingema.

Engleska gradila napade, a povela je u 13. minutu. Kajl Voker dodao je do Bukaja Sake, on je centrirao, lopta je zakačila Strahinju Pavlovića, ali ju je na pet metara sačekao Belingem i glavom je poslao u mrežu.

U 18. minutu posle dodavanja Fodena pokušao je Trent Aleksander-Arnold, ali je bio neprecizan.

Srpski tim nije uspevao da poveže dodavanja, a prvu šansu na utakmici imao je u 20. minutu kada je Aleksandar Mitrović šutirao pored gola sa 16 metara.

U 23. minutu Sergej Milinović-Savić dodao je do Dušana Vlahovića, ali je njegov udarac blokirao jedan engleski fudbaler.

Engleska je u 25. minutu izvela brzi kontranapad, Voker je šutirao iskosa sa šest metara, ali pored gola.

Srpski tim se oslobodio pritiska i ima nešto više loptu ali nije mogao da napravi šansu.

U 42. minutu Filip Kostić je zbog povrede morao da napusti teren, a zamenio ga je Filip Mladenović.

U drugom minutu nadoknade prvog poluvremena Srbija je imala dobar napad, Saša Lukić je centrirao pred gol, dobro se snašao Stons i izbacio loptu u korner, posle kojeg Srbija nije uspela da ugrozi protivnički gol.

1
Izvor: Beta/AP / Frank Augstein

Do kraja poluvremena nije bilo prilika pa je Engleska uz gol prednosti otišla na poluvreme. Prema podacima Opte, kapiten Engleske Hari Kejn imao je u prvom poluvremenu samo dva kontakta sa loptom.

Srbija je na početku drugog poluvremena imala više loptu i pokušavala preko Andrije Živkovića, a zatim i posle dodavanja Mitrovića, ali lopta nije stigla do Mladenovića u 53. minutu.

U 56. minutu dobro su kombinovali engleski igrači, sa 20-ak metara šutirao je Aleksander-Arnold, a golman Predrag Rajkovič odbranio.

Tri minuta kasnije Srbija je izvela dobar napad, po levoj strani prošao je Mladenović i ubacio loptu u peterac ka Mitroviću, koji je bio u duelu sa Tripijeom, a golman Džordan Pikford uhvatio loptu. Kapiten Srbije tražio je od sudije Danijelea Orsata da dosudi jedanaesterac, ali nije bilo prekršaja.

U 60. minutu Lukića i Mitrovića su na terenu zamenili Luka Jović i Dušan Tadić.

Dobru priliku Srbija je imala u 65. minutu kada je Tadić dobro prošao protivničke igrače i pokušao da doda do Jovića koji nije uspeo da je zahvati.

Jović je pokušao u 71. minutu, a golman Pikford je boksovao loptu.

Engleska je u 77. minutu mogla da udvostruči prednost, Kejn je pred golom bio dobar u skoku i šutirao glavom, Rajković je zakačio loptu, a ona je udarila u prečku.

Vlahović je u 82. minutu šutirao izvan kaznenog prostora a Pikford je odbranio i izbacio loptu u korner. Posle kornera pokušao je Veljko Birmančević, a Kejn je glavom ispred svog golmana izbacio loptu.

Sa distance je u 88. minutu pokušao i Sergej Milinović-Savić, ali je šutirao pored gola.

Srbija je do kraja imala loptu i pokušavala da postigne izjednačujući gol, ali nije uspela, pa je porazom počela takmičenje na Evropskom prvenstvu.

U drugom kolu u četvrtak, Srbija će igrati protiv Slovenije, a Engleska protiv Danske.