Evropsko prvenstvo

Švajcarska pobedila Mađarsku

1
Izvor: BETA/AP / Themba Hadebe

Fudbalska reprezentacija Švajcarske pobedila je danas u Kelnu Mađarsku 3:1, u utakmici prvog kola Grupe A na Evropskom prvenstvu.

Švajcarska je povela u 12. minutu kada je strelac bio Kvadvo Dua, a prednost je udvostručio Mišel Ebišer u 45. minutu. Gol za Mađarsku postigao je Barnabas Varga u 66. minutu, a konačan rezultat postavio je Bril Embolo u trećem minutu nadoknade vremena.

Prvu priliku na utakmici imala je Mađarska posle brzog kontranapada kada je Rolan Šalaj sa oko 17 metara šutirao preko gola.

Dva minuta kasnije Švajcarska je postigla gol nakon što je posle dobrog dodavanja Ebišera strelac bio Dua. Pogodak je prvo poništen zbog ofsajda, a posle VAR provere gol je priznat.

U 20. minutu Švjacarska je mogla da udvostruči prednost, posle greške u dodavanju Miloša Kerkeza do Vilija Orbana. Do lopte je došao Ruben Vargas i šutirao, a mađarski golman Peter Gulači dobro odbranio i izbacio loptu u korner.

Švajcarska ekipa je kontrolisala igru i pokušavala da postigne drugi gol.

Mađarska je imala šansu tek u 40. minutu kada je Dominik Soboslaj centrirao pred gol, loptu glavom zahvatio Orban, a švajcarski golman Jan Zomer lako odbranio. Čini se da je tada Orban bio u ofsajdu.

Švajcarska je udvostručila prednost u 45. minutu lepim golom Ebišera sa dvadesetak metara.

"Srećan i zadovoljan..."

Nagelsman posle Škotske

1

15.06.2024. 08:32

Drugo poluvreme počelo je šansom Švajcarske kada je pokušao Dua, a Gulači odbranio. U 54. minutu pokušao je i Vargas, a mađarski golman ponovo dobro intervenisao.

Mađarska je propustila veliku priliku u 63. minutu kada je Vargu proigrao Roland Šalaj, a napadač neometan glavom poslao loptu pored gola.

On je tri minuta kasnije ispravio svoju grešku i u padu glavom pogodio mrežu posle centaršuta Soboslaja.

U 72. minutu sa druge strane korner je izveo Vargas, a Fabijan Šer šutirao pored stative.

Mađarska je posle toga zaigrala bolje, pritiskala protivnika i pokušavala da izjednači, ali bezuspešno.

Gulači je u 90. minutu dobrom intervencijom spasio svoju mrežu posle šuta Granita Džake.

Nedugo posle toga švajcarska ekipa izvela je kontranapad, Embolo je dodao loptu do Ridera, koji je obišao golmana, ali je otišao suviše u stranu i šutirao, a jedan igrač Mađarske izbacio loptu sa gol linije.

Pobedu Švajcarskoj obezbedio je Embolo. Loptu je daleko ispucao Zomer, loše je intervenisao Orban i glavom dodao loptu do Emboloa, koji je prebacio golmana i postigao gol u trećem minutu nadoknade vremena.

U prvoj utakmici u Grupi A, domaćin Nemačka je sinoć pobedila Škotsku 5:1.

U drugom kolu 19. juna Švajcarska će igrati protiv Škotske, a Nemačka protiv Mađarske.