VAR u prvom planu

Prvo IZNENAĐENJE na EP: Pala je Belgija

1
Izvor: Beta/AP / Themba Hadebe

Fudbaleri Slovačke pobedili su danas u Frankfurtu selekciju Belgije sa 1:0, u meču prvog kola Grupe E Evropskog prvenstva.

Strelac pobedonosnog gola bio je Ivan Šranc u osmom minutu.

Prvu priliku na meču imala je Belgija, Romelu Lukaku je šutirao u trećem minutu sa oko pet metara ali je golman Slovačke Dubravka bio dobro postavljen.

Slovačka je povela u osmom minutu.

Nakon greške Dokua, šutirao je Juraj Kucka, intervenisao je golma Belgije Kastels, ali se lopta odbila do Šranca, koji je sa nekoliko metara zatresao mrežu.

Belgija je u nastavku poluvremena imala više od igre, ali nije uspela da stvori ozbiljniju šansu.

U 40. minutu Slovačka je imala priliku da duplira prednost. Kucka je centrirao sa desne strane, loptu je iz prve zahvatio Harlasin i šutirao iz voleja sa oko 10 metara, ali je odlično intervenisao Kastelas.

Lukaku je u 55. minutu uspeo da zatrese mrežu, ali je taj gol nakon intervencije iz VAR sobe poništen zbog ofsajda u kom se našao napadač Belgije.

Dva minuta kasnije udarac je oprobao Trosar, ali je Dubravka dobro intervenisao.

U 62. minutu ponovo je Lukaku bio u prilici, šutirao je iskosa iz peterca ali pored gola. U sledećem napadu, veliku priliku imao je Bakajoko, šutirao je sa oko osam, devet metara, ali je na gol liniji intervenisao Hancko i spasao svoj gol.

Ređale su se šanse za Belgiju, ali igrači Belgije nisu bili skoncentrisani u završnici.

Belgija je izjednačila u 87. minutu. Openda je prošao po levoj strani, poslao povratni pas u šesnaesterac, a na loptu je natrčao Lukaku i sa 10 metara savladao Dubravku. Sudija Meler je ponovo dobio signal iz VAR sobe zbog igranja rukom Opende u začetku akcije, i posle gledanja video snimka poništio gol.

Utakmica je prdužena za sedam minuta, Belgija je pokušala da izjednači, ali nije uspela da stvori ozbiljniju priliku, i Slovačka je zabeležila pobedu na startu turnira.

U istoj grupi, ranije danas, Rumunija je pobedila Ukrajinu sa 3:0.

U drugom kolu, Slovačka će igrati sa Ukrajinom, a Belgija sa Rumunijom.