Beograd
MUP i BIA uhapsili još dvoje studenata, ukupno osam
Ministarstvo unutrašnjih poslova i Bezbednosno-informativna agencija su po nalogu Višeg javnog tužilaštva (VJT) u Beogradu uhapsili ukupno osmoro ljudi zbog osnova sumnje da su izvršila krivično delo "pripremanje dela protiv ustavnog uređenja i bezbednosti Srbije" u vezi krivičnog dela "pozivanje na nasilnu promenu ustavnog uređenja".
U saopštenju VJT stoji da su u popodnevnim časovima uhapšeni D. S. iz Niša i D. S. iz Beograda, dok su ranije danas uhapšeni L. S. iz Zaječara, I. M. iz Smedereva, L. S. iz Kragujevca, B. B. iz Beograda, N. P. iz Sombora i D. D. iz Niša.
Oni se sumnjiče da su 20. juna u prostorijama Elektrotehničkog fakulteta i 21. juna u prostorijama Građevinskog fakulteta u Beogradu, pored ostalog, dogovarali i pripremali "napad na državne institucije, blokadu puteva i krucijalnu infrastrukturu na teritoriji cele države, kako bi nasilnim putem promenili državni poredak".
VJT dodaje i da je na sastanku u prostorijama Građevinskog fakulteta "potvrđeno da je 'ultimatum' za održavanje izbora samo izgovor za primenu nasilja", jer su učesnici sastanka navodno tada rekli da "čak i u slučaju da odmah bude prihvaćen zahtev za održavanje izbora u avgustu, oni ne bi pobedili na tim izborima".
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati u kom roku će biti privedeni na saslušanje, a akcija je i dalje u toku.