POSLE ČETIRI GODINE: Oteta deca Slavice Burmazović stigla u Beograd
Deca Slavice Burmazović, koju je njen bivši suprug, Turčin, pre četiri godine, na prevaru, odveo, prvo u Tursku, a zatim u Iran, stigla su danas pre podne u Beograd.
Deca koju Slavica nije videla godinama danas imaju 15, 14 i osam godina.
"Danas je prvi dan ostatka naseg zajedničkog života, naše sreće", rekla je njihova majka Slavica za Tanjug pred sletanje aviona.
FOTO TANJUG/ ZORAN ZESTIC/ nr
Ona je izrazila nadu da se nijednoj majci tako mešto nikada neće dogoditi.
Deca su stigla na beogradski aerodrom u organizaciji Ministarstva spoljnih poslova Srbije, a Slavica kaže da je za tu neizmernu sreću zahvalna ministru Ivici Dačiću i ambasadoru Srbije u Iranu Draganu Todoroviću.
Posle četiri godine od otmice i više od tri godine od pravosnažne presude turskog suda, na osnovu dogovora ministra Dačića i ministra inostranih poslova Irana Muhameda Zarifa, deci je omogućeno da se vrate majci Slavici Burmazović.
https://www.youtube.com/watch?v=OsziodHlFZI&feature=youtu.be
Decu je dopratio naš ambasador u Iranu Dragan Todorović, a dočeku su prisustvovali i Dačić, generalni sekretar MSP-a Veljko Odalović i brojne novinarske ekipe.
Povezane vesti - DEVOJČICA U DRVENOJ KUTIJI: Misteriozni zločin koji je šokirao Nemačku
Sa Slavicom je, dve sestre i brata, dočekao i njen sin iz prvog braka.
Bivši suprug Slavice Burmazović, Turcin, odveo je troje dece bez majčine dozvole 2015. godine u Tursku.
Prvostepenom presudom suda deca su u martu 2016. godine vraćena majci, ali je on uprkos zabrani, napustio teritoriju Turske i otišao s decom u Iran.