Bravo!

Hrvati opet bronzani!

A
Izvor: EPA-EFE/Georgi Licovski

Fudbalska reprezentacija Hrvatske osvojila je večeras bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Kataru, pošto je u meču za treće mesto pobedila selekciju Maroka sa 2:1.

Hrvatska je na Medjunarodnom stadionu Halifa povela u sedmom minutu preko Joška Gvardiola, a izjednačenje Maroku u devetom minutu donosi Ašraf Dari.

Gol za pobedu Hrvatske postigao je Mislav Oršić u 42. minutu.

Ovo je Hrvatskoj treća medalja na svetskim prvenstvima, nakon bronze iz Francuske 1998. i srebra 2018. godine iz Rusije.

Hrvatska je do vodjstva došla u sedmom minutu, nakon odlične akcije posle slobodnog udarca.

Slobodan udarac je izveo Lovro Majer, koji šalje loptu do Ivana Perišića, a on glavom loptu šalje u sredinu kaznenog prostora gde je u skoku najviši bio Gvardiol.

Nije dugo trajala prednost Hrvatske, pošto je afrička selekcija izjednačila dva minuta kasnije.

Slobodan udarac je izveo Hakim Ziješ, a lopta je na putu ka kaznenom prostoru zakačila Majera. Pred golom se najbolje snašao Dari koji glavom donosi izjednačenje.

Usledili su napadi Hrvatske i promašaji Oršića, Josipa Stanišića i Andreja Kramarića.

U 24. minutu sa ivice šesnaesterca šutira Luka Modrić, a posle nesigurne intervencije marokanski golman Bunu uspeva da izbaci loptu ispred Marka Livaje.

Maroko je zapretio pet minuta kasnije nakon akcije Ziješa i Ašrafa Hakimija. Hakimi je došao pred gol, ali nije uspeo da asistira do Jusefa En-Nesirija.

En-Nesiri je priliku za gol imao i u 37. minutu pošto je posle kornera glavom šutirao pored gola.

Poslednji marokanski udarac ka golu u prvom delu uputio je Ziješ iz daljine u 40. minutu, ali lopta odlazi pored gola.

Dva minuta kasnije novo vodjstvo selekciji Hrvatske donosi Oršić. Posle duge akcije Livaja je dodao do Oršića koji šutira iskosa iz kaznenog prostora, a lopta ulazi u mrežu od stative.

U drugom poluvremenu prvi udarac ka golu uputio je Oršić u 47. minutu, ali je lopta posle bloka otišla u korner.

Maroko je zatim pokušavao da dodje do drugog gola, a najbolju šansu imali su u 75. minutu. Posle centaršuta Anasa Zarurija sam pred golmanom Dominikom Livakovićem ostaje En-Nesiri, ali njegov šut brani hrvatski čuvar mreže.

Hrvatska je pitanje pobednika mogla da reši u 87. minutu, kada je Mateo Kovačić izašao sam pred marokanskog golmana i šutirao pored gola.

U poslednjim trenucima Maroko je mogao do izjednačenja, ali je En-Nesiri glavom poslao loptu iznad prečke.

Finale Francuske i Argentine na programu je u nedelju u 16.00 na stadionu Lusail.