Grupa C

Argentinci i Poljaci među 16 najboljih, Meksikanci bez sreće

1
Izvor: Beta/ AP / Manu Fernandez

Fudbalske reprezentacije Argentine i Poljske plasirale su se iz grupe C u osminu finala Svetskog prvenstva u Kataru.

Argentinci su u poslednjem kolu pobedili Poljsku  2:0 i golovima Aleksisa Makalistera i Hulijana Alvaresa obezbedili prvo mesto u grupi sa šest bodova.

Poljaci su, na drugoj strani, zauzeli drugu poziciju sa četiri osvojena boda, koliko je sakupio i Meksiko posle pobede protiv Saudijske Arabije od 2:1.

Međutim, ta pobeda nije bila dovoljna Meksiku, pošto su na kraju imali slabiju gol-razliku od Poljaka. Reprezentacija Poljske je takmičenje u grupi završila sa gol-razlikom 2:2, a Meksiko sa 2:3.

Saudijska Arabija, koja je na startu turnira priredila veliko iznenađenje pobedivši Argentinu, takmičenje je završila kao poslednja u grupi sa tri osvojena boda.

Argentina će u osmini finala Svetskog prvenstva igrati protiv Australije, drugoplasirane iz grupe D, dok će protivnik Poljske biti Francuska.

Sve vesti, zanimljivosti, intervjue... u vezi sa Svetskim prvenstvom u fudbalu, pratite u Ekspres specijalu Katar 2022.