1:0

Belgiji sva tri boda protiv Kanade

1
Izvor: Beta / AP / Hassan Ammar

Fudbaleri Belgije pobedili su selekciju Kanade rezultatom 1:0 u prvom meču na Mundijalu u Kataru.

Evropski tim osvojio je tri boda i preuzeo čelo tabele grupe F, iako se čini da na stadionu "Al Rajan" nisu bili bolji tim. Ukratko Kanada je imala svoje šanse, nije ih iskoristila, a Belgija je to kaznila.

Kanađani su već u desetom minutu imali sjajnu priliku da povedu, pošto im je dodeljen jedanaesterac jer je rukom igrao Janik Karasko, ali ga nisu iskoristili. Tim, na čijem golu stoji Milan Borjan, nije bio precizan, tačnije, šut Alfonsa Dejvisa zaustavio je odlični Tibo Kurtoa.

U finišu prvog dela igre Belgijanci su stigli do vođstva. Miču Bačuai je u 43. minutu sjajno prihvatio dugu loptu Tobija Alderveirelda i levom nogom je smestio u Borjanovu mrežu.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat utakmice, uprkos tome što je Kanada bila izuzetno agilna u nastavku, ali ne i efikasna.

Sve vesti, zanimljivosti, intervjue... u vezi sa Svetskim prvenstvom u fudbalu, pratite u Ekspres specijalu Katar 2022.