Katar 2022

Žiru nahvalio Engleze: "Imaju sve"

1
Izvor: BETA/ AP / Francisco Seco

Francuski fudbalski reprezentativac Olivije Žiru, strelac pobedonosnog gola u četvrtfinalu Svetskog prvenstva protiv Engleske, rekao je da ponosan na plasman među četiri najbolje ekipe na turniru u Kataru.

"Ovo je izvanredno. Dobro smo igrali u odbrani kada smo vodili, a nažalost napravili smo i taj penal. Uspeli smo da budemo opasni u nekoliko navrata u završnici meča. Uvek morate da verujete, a 'Grizi' (Antoan Grizman) mi je poslao sjajnu loptu. Mnogo sam ponosan", rekao je Žiru za TF1.

Aktuelni šampion Francuska plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Kataru, pošto je u četvrtfinalu pobedila Englesku sa 2:1.

Na stadionu Al Bajt, Francuska je povela u 17. minutu golom Orelijena Čuamenija, a izjednačio je kapiten Engleske Hari Kejn u 54. minutu iz jedanaesterca. Pobedu Francuskoj doneo je Olivije Žiru pogotkom u 78. minutu. Engleska je imala priliku da izjednači u završnici, ali je Kejn u 84. minutu promašio jedanaesterac.

"Večeras smo odigrali veliku utakmicu. Znali smo potencijal ove mlade engleske generacije. Imaju sve", naveo je Žiru.

Maroko u polufinalu!

Senzacija Mundijala

maroko, 10. 12. 2022.

10.12.2022. 18:06

Francuska će u sredu u polufinalu igrati protiv Maroka, koji je pobedio Portugal sa 1:0.

U drugom polufinalu u utorak igraju Hrvatska i Argentina.

Sve vesti, zanimljivosti, intervjue... u vezi sa Svetskim prvenstvom u fudbalu, pratite u Ekspres specijalu Katar 2022.