Sve što znamo za sad
ĐAVO NOSI PRADU 2 – ko su glumci, šta je zaplet filma, kada je premijera...
Produkcija nastavka kultnog filma "Đavo nosi Pradu", zvanično je počela, a drugi deo stiže na veliko platno u presudnom trenutku za modnu industriju koja ga je inspirisala.
U ponedeljak, 30. juna kompanija "20th Century Studios" je objavila da je nastavak popularnog filma iz 2006. godine trenutno u produkciji, a to se poklapa sa vešću da Ana Vintur – za koju se veruje da je bila inspiracija za lik Mirande Prisli – odlazi sa mesta glavne urednice u časopisu "Vogue" posle skoro četiri decenije.
Prvi film je zasnovan na istoimenom bestseleru iz 2003. godine, autorke Loren Vajsberger, koja je ranije radila kao lična asistentkinja Ane Vintur. Lik Mirande Prisli, koji tumači Meril Strip, postao je simbol za šefove kojima je teško udovoljiti bez obzira o kojoj industriji je reč.
U nastavku će, pored Meril Strip, svoje uloge reprizirati En Hatavej, kao Endi, mlada Njujorčanka koja se zaposli u vrhunskom modnom časopisu; zatim Stenli Tuči, kao Najdžel, Mirandina desna ruka, kao i Emili Blant.
Nakon originalnog filma, karijera Emili Blant je krenula uzlaznom putanjom, što se može reći i za njen lik u filmu. Nekada asistentkinja urednice, u drugom delu filma, Emili je moćna šefica u velikoj kompaniji.
Glumačkoj ekipi se pridružuje Kenet Brana, kao muž Mirande Pristli, a prema najnovijim informacijama uloge u nastavku filma imaće i Lusi Lu, Džastin Teru, B. DŽ. Novak, Polin Šalame i drugi.
Adrijan Grenije, kao Nejt Kuper, Endin momak, verovatno neće reprizirati svoju ulogu, preneo je "People".
Premijera je zakazana za 1. maj 2026. godine, što je više medija potvrdilo ranije ove godine.
Prema pisanju časopisa "Variety", nastavak će pratiti Mirandu "dok se suočava sa izumiranjem tradicionalnog izdavaštva časopisa i odmerava snage sa Emili, koja je postala rukovodilac grupe luksuznih kompanija, sa mnogo novca koji je Mirandi očajnički potreban".
Blant je nedavno dala obožavaocima nagoveštaj kako će izgledati odnos njenog i lika Meril Strip, u drugom delu filma.
Ranije tokom juna, glumica je rekla za "Entertainment Tonight" da još nije pročitala scenario, ali se zapitala: "Zašto smo Meril i ja tako zle jedna prema drugoj u svakom filmu koji snimamo?"
Strip i Blant su takođe bile partnerke u filmovima "U šumu" i "Meri Popins se vraća".
"Uvek imamo nesuglasice jedna sa drugom. Ne znam u čemu je stvar“, dodala je Blant u intervjuu za ET. "Nadajmo se da ćemo to ispraviti. Nisam sigurna."