Manila

Nemačka protiv SAD za finale SP

1
Izvor: Shutterstock

Košarkaši Nemačke plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva, pošto su u Manili pobedili Letoniju sa 81:79 (13:16, 23:18, 26:25, 19:20).

Nemci će se za plasman u finale boriti sa selekcijom SAD, koja je juče bila ubedljiva protiv Italije.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Franc Vagner sa 16 poena, Andreas Obst je dodao 13, a Moric Vagner 12 poena. Denis Šruder je meč završio sa devet poena, ali je odigrao veoma slab meč. On se u prvom poluvremenu nije upisao u strelce, a na kraju je imao samo četiri pogođena šuta iz 26 pokušaja.

Na drugoj strani, Arturs Žagars je ubacio 24 poena, a Davis Bertans 20, od čega šest trojki iz 13 pokušaja.

Letonija je mnogo bolje počela meč i posle dve vezane trojke Bertansa stigla do dvocifrene prednosti (13:3), ali se Nemačka u finišu prve deonice vratila i prišla na samo tri poena zaostatka - 16:13.

Nemačka je na početku druge četvrtine povela prvi put na meču (17:16), nakon čega su se ekipe do kraja prvog poluvremena smenjivale u vođstvu, uz brojne greške na obe strane.

Košarkaši Nemačke su treću četvrtinu dočekali sa dva poena prednosti (36:34), a sa prednošću su ušli i u poslednjih deset minuta (53:50).

Posle dva minuta igre u poslednjoj četvrtini, Nemačka je poenima Morica Vagnera stigla do dvocifrene prednosti (70:59), a potom je imala i plus 14. Međutim, Letonci se nisu predavali i na ulasku u poslednji minut su prišli na samo dva poena zaostatka, nakon čega su imali i napad za pobedu, ali Bertans nije uspeo da pogodi za tri poena.

U polufinale Mundobasketa juče su se plasirali košarkaši Srbije, koji će protivnika saznati danas kada će se u poslednjem četvrtfinalu sastati Slovenija i Kanada.