Premijer liga

Gol i dve asistencije Mitrovića u pobedi Fulama

1
Izvor: Beta / PA / Zac Goodwin

Fudbaleri Fulama pobedili su na gostujućem terenu u londonskom derbiju Kristal Palas rezultatom 3:0, u utakmici 17. kola Premijer lige.

Takmičenje u Premijer ligi nastavljeno je posle pauze zbog Svetskog prvenstva, a utakmice se tradicionalno igraju drugog dana Božića, na Boksing dej.

Fulam je prekinuo niz od dva poraza i ostvario šestu pobedu u ligi.

Fulam je poveo golom koji je Bobi Dekordova-Rid postigao u 31. minutu posle centaršuta srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića. Mitrović je bio asistent i kod drugog pogotka na utakmici, kada je mrežu zatresao Tim Rim, u 71. minutu.

U onda se u 80. minutu i srpski reprezentativac upisao u strelce. Mitrović je postigao gol kada je loptu glavom poslao u mrežu posle centaršuta Vilijana i postavio je konačan rezultat.

Od 34. minuta Kristal Palas je igrao sa desetoricom igrača, pošto je Tajrik Mičel dobio crveni karton zbog oštrog starta na Teteu. U 57. minutu ekipa je ostala sa devetoricom na terenu, pošto je drugi žuti karton dobio Džejms Tomkins.

Fulam je osmi na tabeli sa 22 boda, a Kristal Palas zauzima 11. mesto sa 19 bodova.