Sledi peta utakmica

Atlanta izjednačila, Bogdanović odličan

Bogdan Bogdanović
Izvor: EPA / ERIK S. LESSER

Košarkaši Atlante pobedili su Filadelfiju sa 103:100 u četvrtoj utakmici polufinala plej-ofa Istočne konferencije NBA lige i izjednačili rezultat u seriji na 2:2.

Hokse je do trijumfa i preokreta na svom parketu predvodio Trej Jang s dabl-dabl učinkom od 25 poena i 18 asistencija.

Značajnu rolu imao i Bogdan Bogdanović, koji je susret završio sa 22 koša (9-24 šut iz igre) i pet skokova za 42 minuta igre.

U ekipi Filadelfije istakao se Tobijas Heris sa 20 poena, dok su Džoel Embid i Set Kari ubacili po 17 koševa.

Peta utakmica igra se u sredu u Filadelfiji.

Do izjednačenja od 2:2 u seriji došli su i Los Anđeles Klipersi, koji su u četvrtom meču polufinala plej-ofa Zapadne konferencije bili bolji od Jute sa 118:104.

Pol Džordž i Kavaj Lenard bili su najzadlužniji za trijumf, sa po 31 poenom.

Uz to, Džordž je bio na ivici dabl-dabl učinka sa devet skokova, a Lenard je zabeležio dva skoka manje.

Džezerima nije pomogla ni odlična rola Donovana Mičela od 37 poena i pet skokova.

Naredni susret igra se u sredu u Solt Lejk Sitiju.