10.01.2024. 08:47

Tenis

Australijan open: Danilović ide dalje, Stevanović poražena, a Međedović...

australian open, tenis

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u drugo kolo kvalifikacija za Otvoreno prvenstvo Australije u Melburnu, pošto je pobedila 202. teniserku sveta Beloruskinju Irinu Šimanovič posle dva seta, 6:2, 6:0.

Danilović, 124. teniserka sveta, pobedila je posle 72 minuta.

Ona je šest puta oduzela servis protivnici, koja je napravila jedan brejk.

Danilović će u drugom kolu igrati protiv 155. teniserke sveta Zejnep Sonmez.

Srpska teniserka Natalija Stevanović nije uspela da se plasira u drugo kolo kvalifikacija, pošto je izgubila od 573. teniserke sveta Australijanke Maje Džoint posle tri seta, 3:6, 6:1, 5:7.

U prvom setu teniserke su napravile pet brejkova, od čega Australijanka tri i povela je u meču. Stevanović je zaigrala bolje u nastavku, prepustila je protivnici samo jedan gem i dobila je drugi set.

Teniserke su u trećem setu bile sigurne u gemovima na svoje servise sve do poslednjeg 12. kada je Džoint napravila brejk i posle prve meč lopte plasirala se u polufinale kvalifikacija za prvi grend slem turnir u sezoni.

Teniser Srbije Hamad Međedović plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Otvoreno prvenstvo Australije u Melburnu, pošto je pobedio Italijana Marka Čekinata posle dva seta, 6:1, 6:1.

Kao 113. na ATP listi, Međedović je 10. nosilac u kvalifikacijama za prvi grend slem turnir u sezoni.

On je u noći između utorka i srede pobedio 217. igrača sveta Čekinata posle samo 51 minuta igre.

Novopazarac nije dozvolio brejk loptu rivalu, kojem je oduzeo servis u prvom, petom i sedmom gemu prvog, odnosno drugom i četvrtom gemu drugog seta.

Međedoviću su za plasman u glavni žreb potrebne još dve pobede, a naredni protivnik biće mu 20-godišnji vršnjak iz Jordana i 193. sa ATP liste Abdulah Šelbajh.

Šelbajh je u dva seta 6:2, 6:4 za sat i 21 minuta pobedio 161. tenisera sveta Tituana Drogea iz Francuske.

Grend slem u Melburnu počinje 14. januara.

Titulu u muškom singlu brani srpski teniser Novak Đoković, a u ženskoj konkurenciji Beloruskinja Arina Sabalenka.