Evroliga

Zvezda pala posle drame u Barsi

barselona zvezda 10.11.2023.
Izvor: EPA/EFE / Enric Fontcuberta

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanu od ekipe Barselone rezultatom 86:81 u utakmici sedmog kola Evrolige.

Najbolji u ekipi Barselone bio je Džabari Parker sa 18 poena i četiri skoka, dok je Vili Ernangomez dodao 18 poena i četiri skoka. U ekipi Crvene zvezde istakao se Luka Mitrović sa 22 poena i šest skokova.

Crveno-beli su u dva navrata uspevali da stignu dvocifrenu prednost Barselone i uveli meč u neizvesnu završnicu, ali su gosti  promašili čak tri uzastopna napada za vođstvo u 39. minutu.

Ovo je Zvezdi peti poraz u Evroligi, a ima i dve pobede, dok Barselona posle ovog kola ima učinak od šest pobeda i jednog poraza.

Crvena zvezda u 8. kolu dočekuje Fenerbahče, a Barselona gostuje Baskoniji.