Turnir u Minhenu

Arunovićeva i Mikec osvojili zlato u miksu

streljaštvo, 2. 9. 2021.
Izvor: EPA / HEDAYATULLAH AMID

Srpski reprezentativci u streljašstvu Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su zlato u takmičenju miks parova vazdušnim pištoljem na "H end N" kupu" u Minhenu.

Arunovićeva i Mikec su u kvalifikacijama pogodili 581 krug i zauzeli prvo mesto.

Drugoplasirana Francuska 2 je "ubila" krug manje i zajedno sa srpskim timom plasirala se u meč za zlato.

Duel za najsjajnije odličje nije doneo mnogo neizvesnosti. Srpski tim je dominirao i posle 11 serija došao do ubedljive pobede - 17:5 u poenima.

Mikec upucao zlato

meta, streljaštvo

26.01.2023. 19:00

To je bila četvrta medalja za Srbiju na ovogodišnjemtakmičenju u Minhenu.

Mikec je u sva tri izlaska na vatrenu liniju stigao do odličja.

U prvom pojedinačnom takmičenju pištoljem osvojio je srebro, a u četvrtak je u istoj disciplini stigao do zlata.

Zorana Arunović je u pojedinačnim nadmetanjima osvojila srebro i četvrto mesto.