Pao Siner u finalu

Medvedev prvi put slavio u Majamiju

1
Izvor: Beta / AP / Wilfredo Lee

Ruski teniser Danil Medvedev osvojio je titulu mastersa u Majamiju, pošto je u finalu pobedio 11. igrača sveta Italijana Janika Sinera u dva seta - 7:5, 6:3.

Peti teniser sveta pobedio je posle sat i 34 minuta i osvojio prvi trofej na mastersu u Majamiju.

On je tako protiv Sinera popravio statistiku i sada ima skor 6-0.

Medvedev je napravio brejk u petom gemu i poveo sa 3:2, a Siner je odmah vratio brejk i izjednačio. Teniseri su posle toga osvajali gemove na svoje servise sve do 12. kada je Medvedev ponovo oduzeo servis protivniku i osvojio je prvi set.

Ruski teniser poveo je u trećem setu sa 2:0 i 4:1, prednost brejka je sačuvao do kraja i osvojio četvrtu ATP titulu ove godine. Osim Majamija trijufmovao je u Roterdamu, Dohi i Dubaiju.

Medvedev je ostvario 24. pobedu u poslednjih 25 mečeva, a jedini poraz doživeo je od Španca Karlosa Alkaraza u prošlonedeljnom finalu Indijan Velsa.

Rus je stigao do pete titule na mastersima i 19. u karijeri.

Medvedev će od ponedeljka biti četvrti teniser sveta, a Siner će se popeti na deveto mesto.