Dejvis kup

Srbija protiv Italije: Kecmanović nam obezbedio prvi bod

1
Izvor: AP / Manu Fernandez

Teniseri Srbije poveli su protiv Italije sa 1:0 u polufinalu Dejvis kupa u Malagi, pošto je Miomir Kecmanović pobedio Lorenca Muzetija sa 6:7(7), 6:2, 6:1.

Meč Kecmanovića i Muzetija, 55. i 27. tenisera sveta, trajao je dva sata i 24 minuta.

Kecmanović je sjajno počeo meč, pošto je već u uvodnom gemu stigao do brejka. Potom je bez problema potvrdio brejk, da bi u trećem gemu imao veliku šansu da prelomi prvi set, ali nije iskoristio dve brejk prilike.

Muzeti je prvi put zapretio u šestom gemu, Kecmanović je tada spasio jednu brejk loptu, ali nije uspeo u desetom kada je Italijan realizovao drugu brejk priliku i izjednačio na 5:5.

Na kraju je prvi set rešen u taj-brejku, koji je dobio Muzeti sa 9:7 iskoristivši treću set loptu.

Teniseri su bili sigurni na svoj servis u prvih pet gemova drugog seta, a onda je Kecmanović u šestom iskoristio treću brejk priliku i poveo sa 4:2. Srpski teniser je do kraja seta sačuvao taj brejk prednosti i odveo meč u odlučujući set.

Kecmanović je pitanje pobednika na ovom meču rešio već na startu trećeg seta. Uz dva brejka, poveo je sa velikih 4:0, nakon čega je mirno priveo meč kraju.

Bio je ovo treći duel Kecmanovića i Muzetija i prva pobeda srpskog tenisera.

U drugom meču ovog polufinala snage će odmeriti prvi teniser sveta Novak Đoković i Janik Siner.

Pobednik ovog duela će za trofej u Dejvis kupu, popularnu "salataru", igrati protiv Australije koja je u polufinalu slavila protiv Finske.