18.11.2022. 08:03

Polufinale u Torinu

Đoković protiv Frica

tenis

Američki teniser Tejlor Fric plasirao se u polufinale završnog turnira u Torinu, pošto je u trećem kolu Zelene grupe pobedio Kanadjanina Feliksa Ože-Alijasima sa 2:1 po setovima 7:6, 6:7, 6:2.

Fric je zauzeo drugo mesto u grupi iza Norvežanina Kaspera Ruda i u polufinalu će igrati protiv srpskog tenisera Novaka Đoković, koji je kolo pre kraja obezbedio prvo mesto u Crvenoj grupi.

Amerikanac, deveti teniser sveta, do pobede nad šestim igračem na ATP listi je stigao posle dva sata i 47 minuta igre.

U prva dva seta igrači su bili sigurni na svom servisu i u oba seta pobednik se odlučivao u taj-brejku. U prvom je slavio Fric sa 7:4, da bi u drugom Kanadjanin pobedio sa 7:5 i stigao do izjednačenja u setovima.

U odlučujućem setu, Fric je u šestom i osmom gemu oduzeo servis protivniku i stigao do pobede i plasmana u polufinale.

U drugom meču polufinala Rud će se sastati sa boljim iz duela Grka Stefanosa Cicipasa i Rusa Andreja Rubljova.