US Open

Đoković u osmini finala

1
Izvor: AP / Frank Franklin II

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se danas u osminu finala Otvorenog prvenstva SAD, pošto je u Njujorku pobedio sunarodnika Lasla Đerea sa 4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:3.

Đoković, drugi teniser sveta, savladao je 32. nosioca za tri sata i 45 minuta.

Đere je odmah na startu meča oduzeo servis protivniku i prednost sačuvao do kraja prvog seta.

Brejk u sedmom gemu bio je dovoljan Đereu za osvajanje drugog seta i iznenađujuće vođstvo od 2:0 u setovima.

Đoković, koji je Ju Es open osvajao tri puta, zaigrao je bolje u nastavku i treći set osvaja sa dva napravljena brejka.

U četvrtom setu viđeno je pet brejkova, od čega je četiri napravio Đoković koji tako stiže do izjednačenja u setovima.

Odlučujući set bolje je počeo Đoković koji u drugom gemu oduzima servis rivalu. Đere je najbliži povratku bio u poslednjem devetom gemu, kada nije iskoristio brejk loptu, da bi Đoković zatim realizovao drugu meč loptu.

Đoković u osmini finala poslednjeg grend slema u sezoni igra sa 105. igračem sveta Hrvatom Bornom Gojom, koji je savladao Čeha Jiržija Veselog sa 6:4, 6:3, 6:2.