NBA

Dončić nije dozvolio "metlu", Dalas još uvek u igri

Luka Dončić
Izvor: Beta/AP / Tony Gutierrez

Košarkaši Dalasa smanjili su na 1:3 protiv Golden Stejta u finalu plej-ofa Zapadne konferencije u NBA ligi, pošto su noćas pobedili sa 119:109.

Dalas je predvodio Luka Dončić sa 30 poena, 14 skokova, devet asistencija, dve ukradene lopte i dve blokade. To je bio 10. dabl dabl u 14 utakmica u plej-ofu sa slovenačkog košarkaša.

Dorijan Fini-Smit pobedi je doprineo sa 23 poena i šest skokova, Redži Bulok sa 18, od kojih je pogodio šest "trojki" iz 10 pokušaja, a Džejlen Branson sa 15 poena, pet skokova i pet asistencija.

Maksi Kleber dodao je 13 poena i osam skokova, a Spenser Dinvidi 10 poena i osam asistencija. Srpski centar Boban Marjanović nije igrao.

U ekipi Golden Stejta najefikasniji je bio Stefen Kari sa 20 poena, uz osam asistencija i pet skokova. To je bila njegova 100. utakmica u plej-ofu u kojoj je postigao najmanje 20 poena, a pre njega to su uspela još samo šesnaestorica igrača.

Luka Dončić

Džonatan Kaminga postigao je 17 poena uz osam skokova, a Džordan Pul 14 poena. Endru Vigins dodao je 13 poena, Klej Tompson 12, a Drejmond Grin i Mozes Mudi po 10. Srpski košarkaš Nemanja Bjelica utakmicu je završio sa četiri poena, tri skoka i tri asistencije.

Dalas je vodio gotovo čitavu utakmicu, a najveću prednost imao je u trećoj četvrtini 81:56. Golden Stejt je uspeo da se primakne na 102:110, ali su Dončić i Bulok sprečili taj nalet i zabeležili pobedu kojom su produžili finalnu seriju.

Utakmica je posle poluvremena bila na kratko prekinuta pošto je zbog jake kiše prokišnjavao krov.

Nijedna NBA ekipa nije uspela da nadoknadi u plej-ofu 0/3.

Voriorsi su prekinuli niz od devet pobeda u finalima plej-ofa Zapada, a narednu priliku da prodju u veliko finale imaće u petoj utakmici koja je na programu u noći izmedju četvrtka i petka u Kaliforniji.