U finalu pala Engleska

Fudbalerke Španije prvi put na krovu sveta

1
Izvor: Beta / AP / Alessandra Tarantino

Ženska fudbalska reprezentacija Španije osvojila je Svetsko prvenstvo, pošto je u finalu u Sidneju pobedila Englesku rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici postigla je kapiten Olga Karmona u 29. minutu i donela je ženskoj reprezentaciji Španije prvu titulu svetskog prvaka.

Španija je mogla i do ubedljivijeg trijumfa, ali Dženifer Hermozo nije iskoristila jedanaesterac u 69. minutu.

Ženske selekcije Engleske, koja je aktuleni šampion Evrope, i Španije su prvi put u istoriji igrale u finalu SP.

1
Izvor: Beta / AP / Rick Rycroft

Za najbolju fudbalerku turnira proglašena je Špankinja Ajtana Bonmati.

Njena saigračica Dženifer Ermoso osvojila je srebrnu loptu, a Šveđanka Amanda Ilestedt bronzanu.

Za najboljeg mladog igrača na turniru proglašena je 19-godišnja Špankinja Salma Paraljuelo.

Zlatnu rukavicu koja se dodeljuje najboljem golmanu osvojila je Meri Erps iz Engleske, koja je u finalu dobro igrala i odbranila jedanaesterac. Ona je primila četiri gola u sedam utakmica.

1

Zlatnu kopačku za najboljeg strelca turnira osvojila je Hinata Mijazava iz Japana, koja je postigla pet golova i imala jednu asistenciju.

Srebrnu kopačku sa četiri gola i tri asistencije osvojila je Francuskinja Kadidatu Dijani, a bronzanu Aleksandra Pop iz Nemačke, koja je postigla četiri gola.

Treće mesto osvojila je selekcija Švedske, koja je dan ranije pobedila Australiju rezultatom 2:0.