Serija A

Inter pobedio Juventus

ITALY SOCCER SERIE A
Izvor: ANSA / Alessandro Di Marco

Fudbaleri Intera pobedili su na gostujućem terenu u Torinu Juventus sa 1:0, u utakmici 31. kola Serije A.

Jedini gol postigao je Hakan Čalhanoglu iz jedanaesterca u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Njemu je prvobitno golman crno-belih odbranio penal, ali je sudija procenio da je jedan igrač domaće ekipe ranije ušao u šesnaesterac, pa ga je Čalhanoglu ponovo izveo i zatresao mrežu.

Inter ima 18 pobeda u prvenstvu i treći je na tabeli sa 63 boda, tri manje od drugoplasiranog Napolija, koji ima utakmicu više. Prvoplasirani Milan ima 66 bodova iz 30. utakmica.

Juventus je četvrti na tabeli sa 59 bodova, pet više od petoplasirane Rome.

Ranije je Fjorentina na svom terenu pobedila Empoli sa 1:0, a Napoli je u Bergamu pobedio Atalantu sa 3:1. Udineze je kao domaćin pobedio Kaljari sa 5:1, a Roma je u Djenovi bila bolja od Sampdorije sa 1:0.