Efes slomio goste

Partizan bio na plus 10, pa poražen sa "stotokom"

1
Izvor: BETA/ABA LIGA/Cedevita Olimpija / Ales Fevzer

Košarkaši Partizana poraženi su od Efesa u Istanbulu 98:92 (22:22, 28:23, 14:29, 34:18) u 10. kolu Evrolige.

Obe ekipe su ušle oslabljene u meč, domaćinu su nedostajali Tibor Plajs i Elajdža Brajant, a Partizanu Aleksa Avramović i Kevin Panter.

Na poluvremenu je bilo plus pet za domaćina (50:45). Partizan je odlično odigrao treću četvrtinu koju je dobio rezultatom 29:14, pa je u poslednjih 10 minuta ušao sa "plus 10" - 74:64.

Nakon toga Efes je napravio veliku seriju na startu i prelomio meč u svoju korist.

Najefikasniji u Partizanu bio je Frenk Kaminski sa 24 poena, a pratili su ga Pi Džej Doužer sa 21 i Džejms Naneli sa 16. Kod Efesa je najefikasniji bio Šejn Larkin sa 27 poena, Darijus Tompson je dao 18, Ante Žižić i Vil Klajburn po 12, a Derek Vilis 10.

Efes sad ima skor 5-5, a Partizan 4-6.

U narednom kolu, sledećeg četvrtka, Partizan dočekuje Panatinaikos.