Turnir u Akapulku

Miomir ide u četvrtfinale, Duci stao pred Rudom

1
Izvor: EPA / EFE / Jorge Reyes

Srpski teniseri zabeležili su polovičan učinak u osmini finala turnira u Akapulku.

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale turnira u Akapulku, pošto je pobedio Nemca Danijela Altmajera u dva seta - 6:4, 6:4.

Meč Kecmanovića i Altmajera, 53. i 57. tenisera sveta, trajao je sat i 34 minuta, a srpskom teniseru je za trijumf bio dovoljan po jedan brejk u oba seta.

Kecmanović će se za plasman u polufinale boriti sa Britancem Džekom Drejperom koji je bio bolji od Japanca Jošihite Nišioke (6:3, 6:0).

Za razliku od Kecmanovića, Dušan Lajović je zaustavljen u osmini finala pošto je od njega bio bolji Norvežanin Karper Rud rezultatom 4:6, 5:7, posle skoro sat i po igre.

Rud je odlučujući brejk u prvom setu napravio u desetom gemu, dok je u drugom ključan brejk viđen u 12. gemu. Norvežanin će u četvrtfinalu igrati protiv Amerikanca Bena Šeltona.

Plasman u četvrtfinale Akapulka obezbedio je i branilac titule Australijanac Aleks de Minor pošto je pobedio Austrijanca Sebastijana Ofnera 6:1, 6:3. Naredni protivnik De Minora biće grčki teniser Stafanos Cicipas.

Dalje je prošao i Danac Holger Rune koji je bio bolji od Amerikanca Aleksandra Kovačevića (7:6, 6:2) i u četvrtfinalu igraće protiv Nemca Dominika Kepfera koji je eliminisao Amerikanca Frensisa Tijafoa u tri seta - 6:4, 5:7, 6:1.

ATP turnir u Akapulku se igra za nagradni fond od 2.206.080 dolara.