14. kolo Evrolige

Zvezda lagano "rešila" Albu

1
Izvor: BETAPHOTO / Marko Metlas

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu Albu rezultatom 85:71 (25:22, 26:20, 19:11, 14:18) u 14. kolu Evrolige.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nemanja Nedović sa 20 poena, dok je Rokas Giedraitis postigao 19, a Miloš Teodosić dodao je 12.

U ekipi Albe istakao se Luis Olinde sa 12 poena, jedan manje postigao je Johanes Timan, dok je 10 postigao Jani Vecel.

Utakmica Evrolige u Beogradskoj areni pred oko 16.000 navijača počela je u nešto sporijem ritmu, ekipe su u početnim minutama meča uglavnom igrale poen za poen.

Prva četvrtina donela je raspoloženog Luku Mitrovića u ekipi crveno-belih, ali su i ostali igrači iz startne postave podjednako doprineli na terenu, dok je u ekipi Albe bio istaknut Jani Vecel.

1

Nemački tim održavao je rezultatski priključak najviše zahvaljući dobrom ofanzivnom skoku, ali i solidnim procentima šuta za tri poena.

Rezultatska situacija se ipak promenila sredinom druge četvrtine, nakon što je Alba napravila seriju od 10:2 i uhvatila rezultatski priključak na 35:34, Zvezda je u finišu poluvremena zaigrala znatno bolje u odbrani, a Nemanja Nedović povukao je svoj tim ka dvocifrenoj prednosti.

U istom ritmu nastavilo se i na početku treće deonice kada je Zvezda stigla do 59:42, te praktično na 16 minuta do kraja rešila pitanje pobednika.

Alba je u par navrata uspevala delimično da ublaži zaostatak, čak i pored lošijeg početka poslednje deonice crveno-belih nije uspela da smanji na jednocifren zaostatak, pa je tako tim Janisa Sferopulosa bez većih problema meč priveo kraju u svoju korist.

Zvezda je 14. na tabeli Evrolige sa pet pobeda i devet poraza, dok je Alba poslednja, 18. sa svega dva trijumfa iz 14 utakmica.