Kup Radivoja Koraća

Prekinut i derbi u Čairu, Zvezda će se boriti za pehar

1
Izvor: BETAPHOTO / SASA DJORDJEVIC

Košarkaši Crvene zvezde igraće u finalu Kupa Radivoja Koraća, pošto su u Nišu u polufinalu pobedili Partizan rezultatom 83:75 (15:21, 19:23, 25:14, 24:17).

Derbi u Čairu nije protekao u potpuno sportskoj atmosferi, već je kao i prvo polufinale prekinut na 20 minuta zbog toga što su navijači ubacili veliki broj tvrdih predmeta na teren, uprkos brojnim upozorenjima sudija da to ne čine i da će prekinuti meč.

Viđena su dva različita poluvremena. U prvom je Partizan dominirao, u potpunosti držao konce igre, a u 18. minutu imao čak 18 poena prednosti (44:26). Ipak, u nastavku Zvezda je zaigrala bolje, iako je trener Duško Ivanović pre odlaska na odmor isključen zbog prigovora sudijama, nezadovoljan nekim odlukama koje su doneli.

Zvezda je preokret napravila u finišu trećeg perioda, kada je Petrušev vezao pet poena i trojkom u poslednjem minutu doneo vođstvo svom timu - 59:58. Potom su u 33. minutu povisili prednost na 69:60, nakon što je Nedović bio precizan iz daljine, a onda je usledio prekid.

Sudije su sedam minuta i 26 sekundi pre kraja prekinuli meč zbog velikog broja predmeta na terenu, a pauza je trajala dvadesetak minuta.

1

Uprkos svemu, Partizan se nije predavao, trojkom Pantera dva minuta pre kraja stigao je na minus četiri (73:77), ali je u sledećem napadu Vildosa pogodio tri slobodna bacanja i omogućio Zvezdi da se rezultatski odlepi, što se ispostavilo kao nedostižna prednost za Partizan.

Najbolji učinak u pobedničkom timu imao je Luka Vildosa sa 15 poena i šest skokova, dok su po 14 poena postigli Filip Petrušev i Nemanja Nedović.

Najefikasniji u dresu Partizana bio je Džejms Naneli sa 19 poena, uz šest uhvaćenih lopti, Zek Ledej je dodao 16 poena, uz pet skokova, a Matijas Lesor je zabeležio dabl-dabl sa 13 poena i 12 skokova.

1

Zvezda je tako obezbedila novo finale Kupa Koraća, nakon što je dvostruki uzastopni osvajač pehara, a ukupno u vitrinama ima 11 trofeja.

Na drugoj strani Mega, sa kojom će u subotu igrati finale od 21 čas u Čairu, ima jedan trofej, osvojen 2016. godine.