Korak bliže Top 8

Velika pobeda Partizana: Srušen šampion Evrope

1
Izvor: BETAPHOTO / Marko Metlas

Košarkaši Partizana ostvarili su vrlo važan trijumf u 29. kolu Evrolige, pošto su u Istanbulu bili bolji od aktuelnog šampiona, ekipe Efes rezultatom 97:84 (11:23, 28:14, 24:17, 34:20).

Crno-beli su tako napravili važan korak u borbi za plasman u plej-of Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Kevin Panter sa 19 poena i tri skoka, i Matijas Lesor koji je upisao 17 pogodaka, uz sedam skokova. Zek Ledej i Džejms Naneli doprineli su trijumfu sa po 16 postignurih poena

U turskoj ekipi istakao se Vil Klajburn sa 22 poena, osam skokova i dve asistencije, dok je Vasilije Micić završio duel sa 15 poena i pet asistencija.

Partizan zauzima šesto mesto na tabeli Evrolige sa 16 pobeda i 13 poraza, a Efes je na 10. poziciji sa skorom 14-15.

Efes je odlično počeo meč i već posle četiri minuta vodio sa 4:13, nakon što je trojku postigao Klajburn.

Dvostruki uzastopni prvak Evrope nastavio je da povećava rezultat, i posle trojke Micića na dva minuta i 21 sekund pre kraja prve deonice stigao do plus 16 (6:22).

Poveo je domaći tim u prvoj četvrtini i sa 17 poena razlike (6:23), ali je Partizan u završnici uspeo da smanji zaostatak (11:23).

Crno-beli su nastavili seriju i početkom druge četvrtine prišli na minus šest (17:23).

Posle četiri minuta igre u drugoj deonici Partizan je poenima Nanelija stigao do jednog poena zaostatka (24:25), a do prvog vođstva gostujući tim dolazi nakon slobodnih bacanja Ledeja (31:30).

U finišu prvog poluvremena prve poene za Partizan postigao je i kapiten Panter, koji je tako odveo svoj tim do plus četiri (39:35), da bi Efes do kraja druge četvrtine smanjio na dva poena razlike.

Početak treće deonice pripao je Partizanu, koji je trojkom Nanelija i košem Dantea Eksuma stigao do sedam poena prednosti (44:37).

Partizan je odlično šutirao sa distance tokom treće četvrtine (pet trojki), a u poslednjih deset minuta igre ušlo se vođstvom Efesa (63:64).

Crno-beli su do osetnije prednosti došli šest minuta pre kraja poslednje četvrtine, nakon što su uzastopne trojke postigli Panter i Naneli (77:72), a ubrzo je tehničku grešku dobio trener Efesa Ergin Ataman.

Beogradski tim je nastavio sa dobrom igrom i posle slobodnih bacanja Nanelija i došao do dvocifrene prednosti (82:72), a ključnu trojku četiri minuta pre kraja pogodio je Panter za plus 13 (85:72).

Partizan je potom održao prednost i došao do druge ovosezonske pobede nad Efesom.

U sledećem kolu, 24. marta, Partizan dočekuje Olimpijakos, dok Efes dan ranije gostuje Albi u Berlinu.