Bravo crno-beli

Partizan srušio Virtus u Bolonji

1
Izvor: Beta / KK Partizan / Maja Nastic

Košarkaši Partizana pobedili su u Bolonji ekipu Virtusa 88:79 (28:26, 17:21, 20:16, 21:16), u utakmici 27. kola Evrolige.

Partizan je i dalje šesti na tabeli Evrolige sa 15 pobeda i 12 poraza i nastavlja borbu za plasman u plej-of, dok je Virtus na 12. poziciji sa skorom 12/15.

Najefikasniji u redovima crno-belih bili su Kevin Panter i Dante Egzum sa po 17 poena, poen manje je ubacio Džejms Naneli, Jam Madar je dodao 11, Zek Ledej 10, dok je Alen Smailagić meč završio sa devet poena.

U timu Virtusa najbolji je bio Mam Žaite sa 14 poena, po 13 su ubacili Džordan Miki i Semi Odželej, dok je Miloš Teodosić postigao 11 poena.

Crno-beli su bolje počeli meč, pogodili su tri trojke i stigli do šest poena prednosti (13:7). Nakon toga su izabranici Željka Obradovića imali i plus sedam, ali su posle nekoliko grešaka dozvolili Virtusu da se vrati i priđe dva poena zaostatka na kraju prve deonice (28:26).

U drugoj četvrtini je pala igra Partizana, a taj loš period crno-belih, bez ritma u napadu, iskoristio je Virtus koji je serijom 11:2 stigao do osam poena prednosti (44:36). Trojkom Papapetrua i poenima Nanelija, Partizan je do odlaska na veliki odmor prišao na minus dva - 47:45.

Partizan je bolje otvorio drugo poluvreme - zakucavanje Nanelija, pa potom trojka i dva poena Smailagića - za seriju 7:0 i vođstvo 52:47.

Beogradski tim je čuvao vođstvo sve do poslednja tri minuta tog dela igre, kada je usledio novi loš period Partizana. Virtus je poveo (63:61), ali je Naneli trojkom doneo Partizanu plus dva pred odlučujućih deset minuta (65:63).

Sjajnom odbranom i serijom 10:2, crno-beli su do polovine poslednje četvrtine stigli do dvocifrene prednosti (75:65), ali se Virtus nije predavao. Klub iz Bolonje je prišao na tri poena zaostatka, ali je Naneli trojkom prekinuo taj nalet domaćeg tima (82:76).

Bilo je uzbuđenja i u poslednja dva minuta meča, ali je Partizan uspeo da sačuva prednost i upiše važnu pobedu.

Košarkaši Partizana će u narednom kolu, u četvrtak, gostovati Milanu, dok će Virtus u goste Albi.