Evroliga

Poraz Partizana u Valensiji

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Košarkaši Partizana poraženi su u gostima od Valensije rezultatom 81:89 (18:27, 19:20, 21:22, 23:20), u meču 20. kola Evrolige.

Kod Partizana su se izdvojili Dante Eksum sa 22 i Kevin Panter sa 14 poena.

Valensiju su do pobede predvodili Bojan Dubljević sa 20 i Džejms Veb sa 17 poena.

Partizan je 12. na tabeli sa devet pobeda i 11 poraza, a Valensija je na 11. poziciji sa po 10 pobeda i poraza.

Nakon dobrog početka utakmice, Partizan je dosta loše odigrao u završnici prve četvrtine. Crno-beli su dozvolili Valensiji
da serijom 11:0 sa devet poena prednosti odu na prvu pauzu 18:27.

Partizan se u drugoj četvrtini mučio u napadu i u nekoliko navrata nije uspeo da iskoristi dobru odbranu i spusti prednost
Španaca.

U drugoj deonici Valensija je iskoristila neorganizovanu igru Partizana i stigla do maksimalnih 15 poena prednosti.

Partizan je u poslednjem minutu četvrtine uspeo da smanji zaostatak i na odmor ode sa 10 poena zaostatka - 37:47.

Polovinom treće deonice Partizan je uspeo da spusti prednost protivnika na samo tri poena zaostatka 55:58. Ali dobar momenat crno-beli nisu uspeli da produže i sa nekoliko izgubljenih lopti dozvolili su Valensiji lake poene i prednost španske ekipe je ponovo bila 10 poena.

Partizan je i u poslednjoj deonici uspeo da smanji tazliku na tri poena, ali posle svake dobre sekvence Valensija je uspevala da zadrži prednost preciznim šutem za tri poena.

Na dva minuta do kraja Partizan je dva puta primio koš uz dodatno slobodno bacanje, i uz trojku Veba Valensija je uspela da prelomi meč.

U sledećem kolu, 27. januara od 19 sati Partizan će gostovati Crvenoj zvezdi, dok će Valensija odigrati meč u Berlinu protiv Albie