FIFA objavila
Koliko će zaraditi šampion Svetskog klupskog prvenstva?
Svetsko klupsko fudbalsko prvenstvo održaće se od 15. juna do 13. jula u SAD, brojaće 32 učesnika i Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) organizovaće ga po ugledu na Mundijal, a odredila je i pozamašan nagradni fond, kao i glavnu nagradu.
FIFA je objavila da će ukupni nagradni fond prvenstva iznositi 925 miliona evra, a zatim je i detaljno saopštila raspodelu navedene sume.
Pobednik Svetskog klupskog fudbalskog prvenstva dobiće 115 miliona evra.
Evropski klubovi će dobiti veći deo ove sume, pri čemu će klubovi iz Evrope zaraditi između 12,81 miliona i 38,19 miliona dolara, u zavisnosti od sportskog uspeha i komercijalnih kriterijuma.
Timovi iz Južne Amerike dobiće po 15,21 milion dolara bonusa za učešće, dok će klubovi iz Severne Amerike, Centralne Amerike, Azije i Afrike dobiti 9,55 miliona dolara, a predstavnik Okeanije 3,58 miliona dolara.
"Pored sredstava koja su obezbeđena klubovima učesnicima, biće sproveden i program solidarnosti, sa ciljem da se dodatnih 250 miliona dolara preraspodeli fudbalu širom sveta", izjavio je predsednik FIFA Đani Infantino.