Fudbal

Kvalifikacije za EP: Treća pobeda Argentine, a Brazilu samo bod

1
Izvor: Shutterstock

Fudbalska reprezentacija Argentine upisala je treću pobedu u južnoameričkim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026, pošto je prošle noći u Buenos Ajresu slavila protiv Paragvaja sa 1:0.

Aktuelnim šampionima sveta je za trijumf bio dovoljan pogodak Nikolasa Otamendija u trećem minutu meča.

Lionel Mesi je u igru ušao u drugom poluvremenu, ali nije imao sreće da se upiše u strelce pošto je dva puta pogodio stativu.

Argentina je prva na tabeli sa maksimalnih devet bodova, odnosno ima dva više od Brazila koji je prošle noći na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 sa Venecuelom.

Brazil je poveo golom Gabrijela u 50. minutu, a izjednačenje i bod Venecueli, koja je šesta na tabeli sa četiri boda, doneo je Eduard Belo u 85. minutu.

U preostala dva meča odigrana prošle noći, Ekvador je u gostima slavio protiv Bolivije sa 2:1, dok je Čile kao domaćin bio bolji od Perua sa 2:0.