Fudbal

Lacio ubedljiv protiv Kaljarija

ćiro imobile, 6. 3. 2022.
Izvor: ANSA / Fabio Murru

Fudbaleri Lacija pobedili su na gostujućem terenu Kaljari sa 3:0, u utakmici 28. kola Serije A.

Lacio je poveo u 19. minutu kada je strelac iz jedanaesterca bio Ćiro Imobile, a prednost je udvostručio Luis Alberto u 42. minutu. Konačan rezultat postavio je Felipe Anderson pogotkom u 62. minutu, na dodavanje Sergeja Milinković-Savića.

Lacio je utakmicu završio sa desetoricom pošto je Adam Marušić dobio drugi žuti karton u 89. minutu.

Rimska ekipa sada ima 13 pobeda i sedma je na tabeli sa 46 bodova.

Kaljari je pretrpeo 13. poraz i zauzima 17. mesto na tabeli sa 25 bodova, tri boda više ali i dve utakmice više od Venecije koja je prva u zoni ispadanja.

Ranije u subotu, Udineze je na svom terenu pobedio Sampdoriju sa 2:1, a Roma je kao domaćin pobedila Atalantu sa 1:0.