R.E./Beta/Foto:AP

LAKŠI TRENING: Đokoviću potrebno sat i po za prolazak u treće kolo

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Novak Đoković plasirao se danas u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske u Parizu, pošto je pobedio 104. igrača sveta Švajcarca Henrija Laksonena posle tri seta, 6:1, 6:4, 6:3.

Prvi teniser sveta pobedio je posle sat i 33 minuta. Đoković je prvi set osvojio za 23 minuta, a za to vreme dva puta je oduzeo servis protivniku. U drugom setu je takođe napravio dva brejka, a Laksonen mu je u šestom gemu oduzeo servis, što je bio njegov jedini brejk u meču.

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.netEkspres.net
(AP Photo/Jean-Francois Badias)

Đoković je bez problema, uz dva brejka, osvojio i drugi set i plasirao se u treće kolo, gde će igrati protiv 147. igrača sveta Italijana Salvatorea Karuza.

Karuzo je ranije danas u tri seta pobedio Francuza Žila Simona.

Đokovićev današnji protinik Laksonen je u glavni žreb ušao kao "laki luzer", nakon što se jedan teniser povukao sa turnira.