Liga šampiona: Haland i Mesi obarali rekorde, Vlahović nastavio sjajnu seriju

1
Izvor: Beta/PA / Nick Potts

Iza nas je još jedno sjajno kolo u Ligi šampiona.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu Šahtjor iz Donjecka sa 2:1, u utakmici trećeg kola Grupe F Lige šampiona.

Real je upisao treću pobedu i sa maksimalnih devet bodova je prvi na tabeli, dok je ukrajinski tim drugi sa četiri osvojena boda.

U prvom meču ove grupe, Lajpcig je ranije pobedio Seltik sa 3:1. Nemački tim je trenutno treći na tabeli ove grupe sa tri boda, dok je Seltik poslednji sa jednim bodom.

Fudbaleri Reala će u narednom kolu gostovati Šahtjoru u Varšavi, dok će Lajpcig u goste Seltiku.

Fudbaleri Čelsija konačno su došli do pobede u Ligi šampiona. Oni su na svom terenu savladali ekipu Milana sa 3:0.

Posle poraza i remija, Čelsiju je ovo prva pobeda u Ligi šampiona ove sezone i trenutno je drugi na tabeli sa četiri boda, dok je Milan treći sa istim brojem bodova.

U prvoj utakmici ove grupe, Salcburg je pobedio Dinamo iz Zagreba sa 1:0. Salcburg je prvi na tabeli sa pet bodova, dok je hrvatski tim poslednji sa jednim bodom.

Fudbaleri Mančester sitija očekivano su, na svom terenu, pobedili ekipu Kopenhagena sa 5:0, u utakmici trećeg kola Grupe G Lige šampiona.

Vodeći gol za domaći tim postigao je Erling Haland u sedmom minutu, nakon asistencije Žoaa Kansela.

Volej udarac u 32. minutu uputio je igrač Sitija Serhio Gomes, a do odbijene lopte je u nastavku akcije došao norveški napadač, koji je tako postigao peti gol ove sezone u Ligi šampiona.

Haland je tako postao treći igrač u istoriji, koji je u prve tri utakmice Lige šampiona za engleski klub postigao po bar jedan gol, nakon Maruana Šamaha i Ferana Toresa.

Na tabeli Grupe G vodi Siti sa maksimalnih devet bodova, Borusija je na drugom mestu sa šest bodova, dok po jedan bod imaju Sevilja i Kopenhagen.

1
Izvor: Beta/AP / Aurelien Morissard

Fudbaleri Benfike i Pari Sen Žermena odigrali su u Lisabonu nerešeno 1:1, u utakmici trećeg kola Grupe H Lige šampiona.

Francuski klub je poveo u 22. minutu, nakon akcije u kojoj su učestvovali Kilijan Mbape, Nejmar i Lionel Mesi.

Asistenciju je upisao Nejmar, a gol je sa ivice šesnaesterca postigao argentinski napadač.

Mesi je tako postao jedini igrač koji je postigao gol protiv 40 različitih ekipa u Ligi šampiona.

Uspešno veče je imao i Juventus koji je na svom terenu savladao Makabi Haifu sa 3:1.

Adrian Rabio je u 35. minutu iskoristio odličnu asistenciju Anhela di Marije, izašao sam pred gol i lako savladao golmana Džoša Koena.

Na drugi pogodak čekalo se do 50. minuta. Odličnu asistenciju u prostor ponovo je uputio Di Marija, a sam pred golmana ovog puta izlazi srpski igrač Dušan Vlahović, koji se potom upisuje u strelce.

Vlahović je ovim golom nastavio sjajnu seriju dobrih partija koje pruža u poslednje vreme.