R.E.

Fudbal

Liga šampiona: Rezultati četvrtog kola

liga šampiona

Fudbaleri Čelsija pobedili su na gostujućem terenu u Italiji Milan sa 2:0, u utakmici četvrtog kola Grupe E u Ligi šampiona.

Londonska ekipa povela je u 21. minutu golom Žoržinja iz jedanaesterca, a prednost je udvostručio Pjer-Emerik Obamejang pogotkom u 34. minutu. Milan je od 18. minuta igrao sa desetoricom, pošto je crveni karton zbog prekršaja dobio Fikajo Tomori.

U drugoj utakmici u toj grupi u Zagrebu, Dinamo je odigrao nerešeno 1:1 protiv Salcburga. Salcburg je poveo u 12. minutu golom Nikolasa Zajvalda, a izjednačio je Robert Ljubičić pogotkom u 40. minutu.

Posle četiri kola Čelsi je prvi na tabeli sa sedam bodova, Salcburg ima šest, a Milan i Dinamo po četiri boda.

U petom kolu 25. oktobra Salcburg će dočekati Čelsi, a Dinamo će u Zagrebu igrati protiv Milana.

Fudbaleri Borusije odigrali su u Dortmundu nerešeno 1:1 protiv Sevilje, u utakmici četvrtog kola Grupe G u Ligi šampiona.

Sevilja je povela u 18. minutu golom koji je postigao Tangi Njanzu, a izjednačio je Džud Belingem pogotkom u 35. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Kopenhagen je kao domaćin odigrao nerešeno 0:0 protiv Mančester sitija. Engleska ekipa se plasirala u osminu finala.

Posle četiri kola Mančester siti je prvi na tabeli sa 10 bodova, Borusija Dortmund ima sedam, a Sevilja i Kopenhagen imaju po dva boda.

U petom kolu 25. oktobra, Sevilja će igrati na svom terenu protiv Kopenhagena, a Borusija će u Dortmundu dočekati Mančester siti.

Fudbaleri Pari Sen Žeremena i Benfike odigrali su u Parizu nerešeno 1:1, u meču četvrtog kola Grupe H Lige šampiona. Poveo je PSŽ golom Kilijena Mbapea iz penala u 40. minutu, nakon što je Antonio Silva nepropisno startovao u šesnaestercu.

Benfika je do izjednačenja stigla u 62. minutu golom Žoaa Maria iz penala. Rafa Silva je oboren u šesnaestercu, a sudija Majkl Oliver je nakon gledanja VAR-a dosudio penal.

U istoj grupi, Makabi iz Haife je kao domaćin pobedio Juventu sa 2:0.

PSŽ i Benfika su na deobi prvog mesta sa po osam bodova, dok su Juventus i Makabi osvojili po tri boda.

U narednom kolu, PSŽ će dočekati Makabi, dok će Benfika ugostiti Juventus.

Fudbaleri Šahtjora i Real Madrida odigrali su u Varšavi nerešeno 1:1, u meču četvrtog kola Grupe F Lige šampiona.

Strelac gola za Šahtjor bio je Oleksandr Zubkov u 46. minutu, nakon asistencije Bogdana Mihaljčenka.

Izjednačenje Realu doneo je Antonio Ridiger golom u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

U istoj grupi, Lajpcig je u gostima pobedio Seltik sa 2:0.

Timo Verner je u 77. minutu iskoristio asistenciju Andre Silve, i postigao vodeći gol na za Lajpcig.

Konačan rezultat postavio je Emil Forsberg golom u 84. minutu, nakon asistencije Vernera.

Real je na prvom mestu u grupi sa 10 bodova, Lajpcig drugi sa šest, Šahtjor treći sa pet, a Seltik je na poslednjem, četvrtom mestu sa jednim bodom.

U sledećem kolu, Šahtjor će gostovati Seltiku, dok će Lajpcig dočekati Real Madrid.