Liga šampiona

Milan pobedio PSŽ, Atletiko Madrid ubedljiv protiv Seltika

1
Izvor: ANSA / MATTEO BAZZI

Fudbaleri Milana pobedili su na svom terenu Pari Sen Žermen sa 2:1, u meču četvrtog kola Grupe F Lige šampiona.

Poveo je PSŽ golom Milana Škrinjara u devetom minutu, da bi preokret i pobedu Milanu doneli pogocima Rafael Leao u 12. i Olivije Žiru u 50. minutu.

Ranije, u istoj grupi, Borusija Dortmund je kao domaćin pobedila Njukasl sa 2:0.

Borusija je prva sa sedam bodova, PSŽ drugi šest, Milan treći sa pest, a Njukasl četvrti sa četiri boda.

U narednom kolu, Milan će dočekati Borusiju, dok će PSŽ ugostiti Njukasl.

U Grupi G, Atletiko Madrid je na svom terenu pobedio Seltik sa 6:0.

Strelci za Atletiko bili su Antoan Grizman u šestom i 60, Alvaro Morata u drugom minutu nadoknade poluvremena i 76, Samuel Lino u 66. i Saul Njiges u 85. minutu.

Seltik je od 23. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Daizen Maeda.

U istoj grupi, Lacio je kao domaćin pobedio Fejnord sa 1:0, golom Ćira Imobilea u drugom minutu nadoknade poluvremena.

Atletiko je prvi u grupi sa osam bodova, Lacio drugi sa sedam, Fejnord treći sa šest, a Seltik četvrti sa jednim bodom.

U sledećem kolu, Atletiko će gostovati Fejnordu, dok će Lacio dočekati Seltik.

U Grupi H, Porto je golovima Evanilsona iz penala u 32. i Pepea u prvom minutu sudijske nadoknade vremena kao domaćin pobedio Antverpen sa 2:0.

Antverpen je od 50. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je direktni crveni karton dobio Jirgen Ekelenkamp.

Ranije danas u istoj grupi Šahtjor je kao domaćin pobedio Barselonu sa 1:0.

Barselona i Porto imaju po devet bodova, Šahtjor šest, a Antverpen je bez bodova.

U narednom kolu, Porto će gostovati Barseloni, dok će Šahtjor dočekati Antverpen.