R.E./Beta/Foto:AP

MILVOKI POVEO: Veteran zasenio MVP kandidate

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Košarkaši Milvokija poveli su sa 1:0 protiv Toronta u finalu plej-ofa Istočne konferencije u NBA ligi pošto su noćas na svom terenu pobedili sa 108:101.

Okršaj dva MVP kandidata Janisa Adetokumba i Kavaja Lenarda zasenio je veteran Bruk Lopes koji je 13 od svojih 29 poena postigao u poslednjoj četvrtini u kojoj su Baksi sjajnom odbranom preokrenuli rezultat. Milvoki je serijom od 10:0 preokrenuo i obezbedio pobedu, a u poslednjim minutima igrao je dobru odbranu i sprečio Toronto da pogodi poslednjih osam šuteva.

Janis Adetokunbo pobedi je doprineo sa 24 poena, 14 skokova i šest asistencija, Malkolm Brogdon postigao je 15 poena, Nikola Mirotić 13, a Kris Midlton 11 poena i 11 skokova.

"Obavili smo sjajan posao i držali smo se onoga što smo radili tokom čitavog plej-ofa", rekao je Lopes.

Toronto je u poslednjoj deonici vodio sa 83:76, ali ekipa u poslednjim minuta nije dobro šutirala.

"Četvrta četvrtina nas je ubila, 17:32. Nadigrali su nas u toj deonici. Bili su agresivniji. Pogodili su neke važne šuteve. Grozno je kada izgubite tako, ali imali smo šanse i moramo da izvučemo pouke", rekao je igrač Toronta Kajl Lori.

On je utakmicu završio sa 30 poena i osam asistencija, dok je dobru partiju prikazao i Kavaj Leonard sa 31 poenom i devet skokova. Paskal Siakam dodao je 15 poena.

Naredna, druga utakmica igra se u petak uveče u Milvokiju.