Dobio samo tri gema

Medvedev održao teniski čas Kecmanoviću

1
Izvor: Beta / AP / Kelly Barnes

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira u Adelejdu, pošto je ubedljivo poražen od Rusa Danila Medvedeva u dva seta - 0:6, 3:6.

Meč Kecmanovića i Medvedeva, 29. i sedmog tenisera sveta, trajao je samo 68 minuta.

Medvedev u prvom setu nije prepustio srpskom teniseru nijedan gem, dozvolivši mu samo jednu brejk loptu i to pri rezultatu 5:0, dok je odlučujući brejk u drugom setu napravio u osmom gemu.

Protivnik Medvedeva u četvrtfinalu biće zemljak Karen Hačanov, koji je bio bolji od Britanca Džeka Drejpera u dva seta - 6:4, 6:2.

Plasman u četvrtfinale obezbedio je i Japanac Jošihito Nišioka, pošto je eliminisao Amerikanca Mekenzija Mekdonalda (6:4, 6:3) i u narednoj rudni igraće protiv boljeg iz duela između Amerikanca Markosa Đirona i Australijanca Alekseja Popirina.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković će se za četvrtfinale boriti u noći između srede i četvrtka po srednjeevropskom vremenu, a rival će mu biti Kventin Alis, 64. teniser sveta. Taj duel se očekuje oko tri sata iza ponoći.