SP u Budimpešti

Muška plivačka štafeta Srbije - osmo mesto

Hungary Swimming Worlds
Izvor: Beta / AP / Petr David Josek

Muška plivačka štafeta Srbije 4x100 metara slobodnim stilom osvojila je osmo mesto u finalu Svetskog prvenstva u Budimpešti.

Štafeta Srbije u sastavu Velimir Stjepanović, Uroš Nikolić, Andrej Barna i Nikola Aćin zauzela je osmo mesto u finalu vremenom 3:13,83 minuta.

Zlatnu medalju osvojila je štafeta Sjedinjenih Američkih Država vremenom 3:09,34 minuta, i tako nastavila dominaciju osvojivši svoje 14. zlato na 19. svetskih prvenstava.

Štafeta Australije je osvojila srebro sa 1,46 sekundi zaostatka, dok se na podijumu našla i Italija s vremenom 3:10,95 minuta.

Četvrta je bila Velika Britanija, peta Madjarska, šesta Kanada, a sedmo mesto je pripalo Brazilu.

Svetsko plivačko prvenstvo u Budimpešti traje do 25. juna.