NBA

Janis srušio šampione, Boston Lejkerse posle produžetka

1
Izvor: Beta / AP / Morry Gash

Košarkaši Milvokija pobedili su na svom terenu ekipu Golden Stejta rezultatom 128:111, i tako su ostvarili peti trijumf u poslednjih šest utakmica NBA lige.

Domaća ekipa je na poluvremenu vodila sa 64:52, a već početkom treće četvrtine napravila je seriju 8:2, čime se odlepila na "plus 18" (72:54).

Do kraja duela Milvoki nije imao većih problema, pa je Golden Stejtu naneo 12. poraz od ukupno 14 utakmica na gostovanjima.

Janis Adetokunbo je ostvario dabl-dabl učinak za Milvoki sa 30 poena i 12 skokova, Bobi Portis je takođe došao do dabl-dabla sa 25 poena i 11 uhvaćenih lopti, dok je Kris Midlton dodao 20 poena.

Stef Kari je bio najefikasniji u gostujućem timu sa 20 poena, uz šest skokova, poen manje je upisao Džonatan Kuminga, a Džordan Pul je postigao 18 poena.

Milvoki je na drugom mestu Istočne konferencije sa 20 pobeda i sedam poraza, dok su aktuelni šampioni na 10. mestu Zapadne konferencije sa polovičnim učinkom posle 28 utakmica.

Boston je posle produžetka na gostovanju bio bolji od Los Anđeles Lejkersa - 122:118.

Gosti su tokom treće četvrtine vodili sa 79:59, da bi zatim usledio preokret i vođstvo Lejkersa u poslednjoj deonici - 106:93.

Boston je uspeo da se vrati u meč i izbori produžetak (110:110), a zatim su Lejkersima naneli četvrti poraz u poslednjih pet mečeva.

Džejson Tejtum je predvodio Boston sa 44 poena, uz devet skokova i šest asistencija, Džejlen Braun je zabeležio dabl-dabl -  25 poena i 15 skokova, dok je Markus Smart postigao 18 poena.

U redovima Lejkersa dabl-dabl učinak je ostvario Entoni Dejvis sa 37 poena i 12 skokova, Lebron Džejms je dodao 33 poena, uz po devet skokova i asistencija, a dabl-dabl je upisao i Rasel Vestbruk sa 20 poena i 14 uhvaćenih lopti.

Boston je vodeći na tabeli Istoka sa 22 pobede i sedam poraza, a Lejkersi zauzimaju 12. mesto na Zapadu sa 11 pobeda iz 27 utakmica.

Hjuston je na svom terenu bio uspešniji od Finiksa (111:97), i tako je timu iz Arizone naneo peti vezani poraz.

Džejlen Grin je bio najefikasniji u domaćem timu sa 26 poena, Kevin Porter džunior je postigao 18, a Džabari Smit džunior 14 poena, dok je dabl-dabl ostvario turski igrač Alperen Šengun sa 10 poena i 16 skokova.

Za Hjuston odlukom trenera nije igrao srpski košarkaš Boban Marjanović.

U ekipi Finiksa bolji od ostalih je bio Mikal Bridžis sa 18 poena, dok je Kris Pol upisao 16 poena, uz sedam asistencija i šest skokova.

Filadelfija je savladala Sakramento rezultatom 123:103, a do trećeg uzastopnog trijumfa ih je vodio Džoel Embid sa 31 poenom.

Juta je u Solt Lejk Sitiju bila uspešnija od Nju Orleansa - 121:100, i tako prekinula niz od sedam vezanih pobeda rivala.