Srbin isključen

Kad Jokiću "pukne film"... (VIDEO)

1
Izvor: BETA/AP / Carlos Osorio

Nikola Jokić, košarkaš Denver Nagetsa, isključen je sa utakmice protiv Detroit Pistonsa zbog dve tehničke greške, u meču u kom je njegov tim slavio rezultatom 107:103.

Srpski centar i trener Denvera Majkl Meloun isključeni su u prvom poluvremenu iz protesta zbog sudijskih odluka. Jokić je isključen posle druge tehničke greške minut i 22 sekunde pre kraja prvog poluvremena, a Meloun u završnici prve deonice kada je ušao u teren da se žali na jednu odluku.

Jokić je posle 15 minuta utakmicu završio sa devet poena, pet skokova i pet asistencija.

Aktuelne šampione predvodili su Redži Džekson sa 21 poenom i šest asistencija i Kentavijus Koldvel-Poup sa 20 poena. Kristijan Braun dodao je 15 poena i šest skokova, a Majkl Porter 14 poena i 11 skokova.

Košarkaši Milvokija pobedili su Vašington sa 142:129, Golden Stejt je slavio protiv Hjuston sa 121:116, Šarlota je savladao Boston sa 121:118.

U ostalim utakmicama Los Anđeles Klipersi pobedili su San Antonio sa 124:99 i naneli mu deveti uzastopni poraz, a Majami je pobedio Čikago sa 118:100 i ostvario osmu pobedu u poslednjih devet utakmica.

Nju Orleans je pobedio Sakramento sa 129:93, dok je Minesota pobedila Njujork sa 117:100, ostvarila devetu pobedu u poslednjih 10 utakmica i zadržala prvo mesto u Zapadnoj konferenciji.