NBA

NIkola Jokić dominirao, Kari ponovo ispisao istoriju

Nikola JOkić
Izvor: AP / Jeff Chiu

Košarkaši Denvera pobedili su u gostima favorizovani Golden Stejt sa 89:86, uz dabl-dabl učinak Nikole Jokića.

Srpski centar je za 35 minuta na terenu postigao 22 poena, ostvario 18 skokova i pet asistencija.

Na poluvremenu Denver je vodio sa 24 koša prednosti, ali je u nastavku popustio, pa je pobedu u finišu meča obezbedio blokadom Jokića u poslednjem napadu domaćina, koji je potom promašio i šut za tri poena za izjednačenje.

Kod Golden Stejta najefikasniji je bio Stef Kari, koji je za 39 minuta postigao 23 koša i postao prvi igrač u istoriji NBA lige koji je postigao 3.000 trojki.

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica upisao je pet poena, osam skokova i asistenciju, za 18 minuta na parketu.

Denver sada ima 17 pobeda i 16 poraza, dok je Golden Stejt na 27 pobeda i sedam poraza.