Tenis

Novak Đoković osvojio turnir u Tel Avivu!

1
Izvor: Beta / AP / Ariel Schalit

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je titulu na turniru u Tel Avivu pošto je u finalu pobedio Hrvata Marina Čilića sa 6:3, 6:4.

Đoković je do pobede i 89. titule u karijeri, a treće u ovoj sezoni, stigao posle sat i 34 minuta igre.

Srpski teniser tokom prvog seta nije dopustio Čiliću nijednu brejk loptu, a odlučujući brejk je napravio u četvrtom gemu. Ključnu prednost u drugom setu Đoković je stekao u uvodnom gemu, a Čilić je jedinu priliku da se vrati u meč propustio u šestom gemu.

Osvajanjem turnira u Tel Avivu, Đoković je postao prvi igrač u 2022. godini koji je na svakoj podlozi osvojio barem jedan turnir.

Đoković se iz Tel Aviva seli za Kazakhstan gde u ponedeljak počinje turnir iz serije 500, a protivnik u prvom kolu biće mu 79. teniser sveta, Čileanac Kristijan Garin.