Đoković uspešno završio 100. meč i izborio 10. finale US Opena

1
Izvor: Beta / AP / Frank Franklin II

Novak Đoković je nastavio trijumfalni niz na grend slemu u Njujorku.

Srpski teniser je u tri seta pobedio 47. igrača sveta Amerikanca Bena Šeltona rezultatom 6:3, 6:2, 7:6 i izborio deseto finale US Opena u karijeri.

A post shared by US Open (@usopen)

Đoković je do svog 36. grend slem finala stigao posle dva sata i 42 minuta igre.

Novaku je to bio 100. meč na US Openu.

Đoković je odigrao još jedan dobar meč. On je bio taj koji je diktirao tempo na terenu i vodio glavnu reč, a Amerikanac je "zube" pokazao samo u trećem setu, gde je izborio taj-brejk. Uprkos želji navijača da gledaju duži meč, Đoković je sprečio tu mogućnost i slavio sa 7:4.

Đoković će se za 24. grend slem pehar u nedelju boriti protiv boljeg iz duela Danil Medvedev - Karlos Alkaraz.

Biće to njegovo četvrto grend slem finale ove godine, i prilika da postane najstariji igrač u Open eri koji je podigao pehar u Njujorku.

Rekorder je Ken Rozvel koji je imao 35 godina kada je trijumfovao 1970. godine.