Ništa novo

Novak je u finalu Vimbldona

1
Izvor: Beta / AP / Alastair Grant

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u peto uzastopno finale Vimbldona, pošto je u Londonu pobedio italijanskog igrača Janika Sinera sa 6:3, 6:4, 7:6 (4).

Đoković je do rekordnog 35. finala na grend slemovima stigao za dva sata i 46 minuta.

Drugi igrač sveta je već u drugom gemu oduzeo servis osmom igraču sveta, a zatim bez većih problema sačuvao prednost.

Srpski igrač i u drugom setu rano dolazi do brejka, u trećem gemu. Usledio je ključni gem u kojem je Đoković dva puta opomenut od sudije, a prvi put je zbog preranog slavlja ostao bez poena.

Siner je imao jednu brejk priliku, ali je Đoković uspeo da osvoji gem i potom lako dođe do drugog seta.

1

U trećem setu nije bilo brejkova, a najbliži da oduzme servis rivalu bio je Italijan, koji je u 10. gemu imao i dve vezane set lopte.

Pobednik je rešen u taj-brejku, koji je bolje počeo Siner i poveo sa 3:1. Naredna tri poena osvaja Đoković, koji je potom kontrolisao rezultat i slavio sa 7:4.

Đoković je ostvario 34. uzastopnu pobedu na Vimbldonu, na kojem je poslednji put poražen 2017. godine.

U borbi za 24. grend slem trofej Đoković će igrati protiv pobednika meča između prvog tenisera sveta Španca Karlosa Alkarasa i trećeg igrača na ATP listi Rusa Danila Medvedeva.

Srpski teniser je na Vimbldonu slavio sedam puta, a ukoliko pobedi i u nedelju izjednačiće rekord Švajcarca Rodžera Federera.

Finale u muškoj konkurenciji na programu je u nedelju u 15.00.