Osmina finala Lige Evrope

Liverpul, Roma, Milan i Olimpik ubedljivi

1
Izvor: Beta / AP / Andrew Medichini

U prvim mečevima osmine finala Lige Evrope ostvareno je nekoliko ubedljivih pobeda.

Liverpul je u Pragu održao fudbalski čas Sparti upisavši trijumf od 5:1.

Dvostruki strelac bio je Darvin Nunjes koji je golove postigao u 25. minutu i u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Strelci su bili još Aleksis Mekalister u šestom minutu iz jedanaesterca, Luis Dijas u 53. i Dominik Soboslaj u četvrtom minutu nadoknade vremena.

I fudbaleri Rome bili su ubedljivi u prvom meču osmine finala Lige Evrope. Italijanski tim je na svom terenu savladao Brajton 4:0.

Roma je povela u 13. minutu golom Paula Dibale, a prednost je udvostručio Romelu Lukaku u 43. minutu.

Treći gol postigao je Đanluka Mančini u 64. minutu, a za konačan rezultat pobrinuo se Brajan Kristante u 68. minutu. Njihov saigrač Mohamed Salah postigao je gol u 84. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Fudbaleri Milana pobedili su pred domaćim navijačima Slaviju iz Praga 4:2.

Milan je poveo u 34. minutu golom Olivijea Žirua, a dva minuta kasnije izjednačio je David Doudera. Domaći su poveli golom koji je Tidžani Rejnders postigao u 44. minutu, a treći gol postigao je Ruben Loftus-Čik u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu pogodak za češki tim postigao je Ivan Šranc u 65. minutu, a konačan rezultat postavio je Kristijan Pulišić u 85. minutu.

1
Izvor: Beta / AP / Daniel Cole

Slavija je od 26. minuta igrala sa desetoricom, pošto je crveni karton dobio El Hađi Malik Dijuf.

Ogromnu prednost već u prvom meču osmine finala ostvario je i Olimpik koji je u Marseju "razmontirao" Viljareal - 4:0.

Golove za Olimpik postigli su Veretu u 23. minutu, Moskera u 28, dok je dvostruki strelac bio Pjer Emerik Obamejang, pogodivši protivničku mrežu u 42. minutu iz jedanaesterca i u 59.

Španska ekipa je od 62. minuta igrala sa desetoricom, pošto je Alberto Moreno dobio drugi žuti karton.

Revanš utakmice osmine finala igraju se narednog četvrtka.