Ovi klubovi igraće u ČETVRTFINALU Lige Evrope

1
Izvor: BETA/AP / Petr David Josek

Fudbaleri Benfike, Milana, Vest Hema, Olimpika iz Marselja, Atalante, Liverpula, Bajer Leverkuzena i Rome plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope.

Fudbaleri Milana su u Pragu pobedili domaću Slaviju 3:1, u revanš utakmici osmine finala.Milan je u prvoj utakmici u Italiji prošle sedmice pobedio 4:2

U večerašnjoj utakmici gosti su poveli u 33. minutu golom Kristijana Pulišića, na dodavanje Rafaela Leaa, a prednost je, tri minuta kasnije, udvostručio Ruben Loftus-Čik.

Treći gol postigao je Leao u šestom minutu nadoknade prvog poluvremena, na asistenciju Pulišića, a konačan rezultat postavio je Matej Jurašek u 85. minutu.

Slavija je od 20. minuta igrala sa desetoricom, pošto je Tomaš Holeš dobio crveni karton.

Ostali rezultati: Rendžers - Benfika 0:1, Slavija - Milan 1:3, Viljareal - Marsej 3:1, Vest Hem - Frajburg 5:0, Atalanta - Sporting 2:1, Bajer Leverkuzen - Karabag 3:2, Brajton - Roma 1:0 i Liverpul - Sparta 6:1.

Žreb za četvrtfinale, polufinale i finale održaće se u petak od 13 časova u Nionu.